ادعای جدید احمدی نژادی‌ها درباره مشایی – انجمن پشتیبانی فارسی FluxBB

روزنامه شرق در خبری نوشت: اواخر اسفند ۹۶ بود که یاران نزدیک احمدی‌نژاد، اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی، بازداشت و زندانی شدند؛ اولی بازداشت است و دوره رسیدگی به پرونده و بازپرسی را می‌گذراند و دومی ۱۵ سال محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند
احمدی‌نژاد البته پیش‌تر-حدود یک ماه بعد از بازداشت غفاری- در پاسخ به خبرنگاران گفته بود: «اون‌ها رو که دستگیر کردن، خیالشون راحت شد، ول کنید دیگه. بذارید دولت به کارش برسه؛ یعنی آن سفینه‌ای هم که فرستادیم بالا، کار جن‌ها بود؟».

سایت و کانال دولت بهار، متعلق به حامیان احمدی‌نژاد، مدعی شد: «شنیده‌ها حاکی‌ است علی‌رغم گذشت شش روز از پایان بازپرسی و اخذ آخرین دفاعیات… در غیاب بازپرس، همچنان به بازجویی از مهندس اسفندیار رحیم‌مشایی ادامه می‌دهند و در این راستا از افرادی همچون عباس غفاری برای تشدید فشار روحی و روانی بر ایشان بهره می‌گیرند». در ادامه این پیام، دولت بهار توضیح داد که «‌بر اساس قانون، پس از پایان بازپرسی و اخذ آخرین دفاعیات، باید متهم به بند عمومی منتقل و سپس با تعیین قرار مناسب اعم از وثیقه، کفیل یا قرار التزام، آزاد شود».

هرچند در آن زمان این مدعا به‌شدت تکذیب شد، اما یکی، دو سال بیشتر زمان لازم نبود تا اولین وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد، محسنی‌اژه‌ای که البته در اواخر همان دولت کنار گذاشته شده بود، این‌بار در کسوت سخنگوی قوه‌ قضائیه در کنفرانس مطبوعاتی با تأیید خبر دستگیری دو «جن‌گیر»، آنها را «جن‌گیر دولتی» بخواند و بگوید: «دو جن‌گیر دولتی بازداشت شده‌اند و برای این افراد کیفرخواست و قرار مجرمیت صادر شده و پرونده آنها در حال رسیدگی است».

جن‌گیرها در بازداشت

روزنامه شرق در خبری نوشت: اواخر اسفند ۹۶ بود که یاران نزدیک احمدی‌نژاد، اسفندیار رحیم‌مشایی و حمید بقایی، بازداشت و زندانی شدند؛ اولی بازداشت است و دوره رسیدگی به پرونده و بازپرسی را می‌گذراند و دومی ۱۵ سال محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند.

گفتنی است در همان سال دستگیری این دو جن‌گیر، اعتراف‌هایی از سوی سایت‌های نزدیک به محمدباقر قالیباف، منتسب به عباس غفاری منتشر شد که از سوی منابع مستقل تأیید نشد. حالا در ابتدای سال ۹۷، «دولت بهار» مدعی شده عباس غفاری در حال افزایش فشار بر اسفندیار رحیم‌مشایی است.

فارغ از صحت یا سقم این ادعا، دوباره نام «عباس غفاری» توجه‌ها را به خود جلب کرد. در چهار سال اول ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد، شایعه‌های زیادی درباره او و اطرافیانش مطرح بود؛ یکی از این شایعه‌ها حضور «رمال» و «جن‌گیر» در حلقه نزدیک دولت‌ او بود. این گمانه وقتی تقویت شد که در رقابت‌های انتخاباتی سال ۸۸، این موضوع به‌عنوان نقد از سوی رقیبان رئیس‌ دولت بیان شد.

هر دو اما خبرسازند؛ بقایی با اعتصاب غذا و مشایی با شایعه‌هایی که درباره روند بازجویی و بازپرسی او منتشر می‌شود.