بازی های موبایلی که تجربه ای شبیه به God of War ارائه می دهند – دیجیاتو – انجمن پشتیبانی فارسی FluxBB

کمتر از چهل و هشت ساعت تا عرضه قسمت جدید گاد آو وار باقی مانده و بعد از نقدهای مثبتی که بازی دریافت کرد، انتظارات برای دست پخت جدید استودیو سانتا مونیکا به بالاترین حد خود رسیده است

Wildblood

مشابه دیگر قسمت های گاد آو وار در اینجا نیز با خشونت فراوان دشمنان گوناگونی را از سر راه بر می دارید، پازل های مختلفی را حل می کنید و گاهی اوقات از روی موانع پریده یا از سدها بالا می روید. همان فرمولی که پیشتر دیده بودیم، حالا روی دیوایس های دستی پیش روی تان قرار گرفته است.

Dante’s Inferno داستان شخصیتی با نام دانته را روایت می کند که برای نجات معشوقه اش تصمیم می گیرد به هفت طبقه جهنم سفر کرده و به رویایی با موجودات شیطانی برود. در صورتی دو قسمت گاد آو وار انجام دادید، Dante’s Inferno با گیم پلی اکشن و دنیای الهام گرفته از کمدی الهی دانته می تواند جایگزین نسبتا مناسبی برای آن روی شبیه ساز PPSSPP باشد.

با وجود اینکه گیم لافت استاد ساخت کلون های کنسولی است اما جای وایلد بلاد (Wildblood)، خیلی ها به همین گاد فایر (Godfire: Rise of Prometheus) لقب گاد آو وار موبایل را داده اند. بازی در رم اتفاق می افتد، بازیکن را با خدایان رو به رو می کند و می تواند با خشونت فراوانش علاقه مندان به بازی های خشن را ارضا نماید.

در سال های دور، پیشبینی ها نشان می دادند که تایتان ها المپ را نابود نمی کنند و جای آن ها، خدایان توسط مبارزی علامت دار کشته می شوند. به واسطه همین پیش بینی و به خاطر علامت عجیبی که برادر کریتوس داشت، زئوس فکر می کرد که این شخص دیمس باشد. بنابراین او را گرفته و زندانی می کند.

Ghost of Sparta

گاد فایر عنوان بی نقصی نیست. از لحاظ گرافیکی با دستاورد بزرگی رو به رو هستید اما گیم پلی گاهی اوقات رنگ و بوی تکرار به خودش می گیرد و با محدودیت هایش، یک تجربه بیش از اندازه خطی به ارمغان می آورد. با این حال بازی همچنان یکی از زیباترین ها، به خصوص روی اندروید است و برای علاقه مندان به بازی های اکشن خشن، حتما ارزش تجربه کردن را دارد.

Godfire: Rise of Prometheus

همانند آن ها بازی در سبک هک اند اسلش (Hack & Slash) بوده، مبارزات ریتم بالایی دارند و می توانید با حرکت های مختلف دشمنان را از پا در بیاورید. البته جدا از بخش داستانی، بازی دارای قسمت چند نفره نیز هست که در آن با بقیه بازیکن ها همراه می شوید و در نبردهای چهار به چهار می جنگید.

خوب رسیدیم به نماینده گیم لافت در لیست، عنوانی که اگرچه سال 2012 منتشر شد ولی همچنان حرف هایی برای گفتن دارد. برخلاف گاد فایر، وایلد بلاد از افسانه شاه آرتور الهام گرفته است. در بازی شاه آرتور دیوانه شده و به خاطر علاقه ملکه و یکی از شوالیه های وفادارش به یکدیگر، حسادت زیادی به شوالیه اش می کند.

دانلود نسخه اندروید – دانلود نسخه iOS

Chains of Olympus

فقط یک نکته مهم را به یاد داشته باشید: زنجیرهای المپ عنوانی از کنسول دستی پی اس پی به حساب می آید و برای تجربه آن، نیازمند شبیه ساز PPSSPP هستید. قبلا به معرفی این شبیه ساز پرداخته ایم. بنابراین کافیست آموزش نصب بازی های پی اس پی روی موبایل را خوانده و انجام بازی لذت ببرید.

اما با وجود شباهت های فراوان با گاد آو وار، گیم پلی بازی تفاوت های زیادی با سه گانه اصلی این سری دارد و بیشتر به یک اکشن ماجراجویی سوم شخص شبیه است. مبارزات کندتر هستند و همچنین با آیتم های جدیدی که به دست می آورید می توانید پرومتئوس را شخصی سازی کرده یا تجهیزاتش را ارتقا دهید.

داستان گاد فایر پیرامون نیمه خدایی با نام پرومتئوس می چرخد که می خواهد آتش خدا را از هلیوس، خدای خورشید، بگیرد تا به کمک آن بشریت را نجات دهد. بازی در چند مرحله روایت می شود و در هر کدام از آن ها، توسعه دهنده با دیالوگ های صداگذاری شده و کات سین ها سعی کرده یک داستان حماسی را بازگو کند.

Dante’s Inferno

نسخه پلتفرم های خانگی Dante’s Inferno آنگونه که باید و شاید نتوانست انتظارات را برآورده کند اما این باعث می شود تا یکی از کلون های گاد آو وار را از لیست حذف کنیم؟ طبیعتا نه، چون تجربه همان مکانیزم های سری گاد آو وار روی اسمارت فون ها با عنوانی الهام گرفته از رمان معروف «کمدی الهی دانته» به تنهایی کافیست تا نقدهای منفی را نادیده گرفته و نسبت به انجام Dante’s Inferno با PPSSPP ترغیب شوید.

کمتر از چهل و هشت ساعت تا عرضه قسمت جدید گاد آو وار باقی مانده و بعد از نقدهای مثبتی که بازی دریافت کرد، انتظارات برای دست پخت جدید استودیو سانتا مونیکا به بالاترین حد خود رسیده است. با توجه به نقدها، گاد آو وار جدید اگرچه از بازی هایی الهام گرفته اما همچنان با حفظ شالوده خود، هویتش را دارد و یک تجربه کاملا متفاوت با دیگر بازی های صنعت گیم ارائه می دهد.

گاد آو وار جدید تفاوت های زیادی با قسمت های قبلی دارد اما همچنان شالوده اصلی سری را حفظ کرده است. بنابراین چه چیزی بهتر از خود گاد آو وار روی موبایل می تواند عطشی که برای تجربه قسمت جدید داریم را کم کند؟ در زنجیرهای المپ (Chains of Olympus) بار دیگر نقش کریتوس خشمگین را دارید که به دستور آتنا باید خدای خورشید یعنی هلیوس را بیابد.

بنابراین به پیشنهاد خواهرش تصمیم می گیرد تا دروازه های جهنم را باز کرده و به کمک نیروهای شیطانی انتقامش را بگیرد. در بازی کنترل همین شوالیه با نام سر لنسلوت (Sir Lancelot) را دارید و باید با آرتور و همراهش بجنگید. از دیدگاه گیم پلی، وایلد بلاد بیشتر وامدار سه گانه اول گاد آو وار است.

دانلود نسخه اندروید – دانلود نسخه iOS

بنابراین شاید یافتن عناوین مشابه با این بازی، آن هم با محدودیت هایی که اسمارت فون ها دارند، سخت باشد اما همچنان هستند بازی هایی که تجربه ای نسبتا شبیه به سری معروف گاد آو وار به ارمغان می آورند. در این مطلب و به مناسب نزدیکی به عرضه قسمت جدید گاد آو وار به سراغ همین بازی ها رفته ایم.

زنجیرهای المپ تنها بازی منتشر شده از سری گاد آو وار روی پی اس پی نیست و بعد از آن، شاهد عرضه عنوانی تحت نام روح اسپارتا (Ghost of Sparta) بودیم که باز هم با استقبال خیلی خوب منتقدان و بازیکن ها رو به رو شد. بازی داستان ماجراجویی کریتوس برای یافتن برادرش که دیمس نام دارد را روایت می کند.